Aktualitet

Vrau të riun në Vlorë, momenti i arrestimit të Bledar Selmanajt (VIDEO)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:28 - 25/08/21 |
mapo.al

Publikohen pamjet nga momenti i arrestimit të Bledar Selmanajt, autorit të dyshuar të vrasjes së të riut Xhuljano Bullari, katër ditë më parë në Babicë të Vlorës.


Selmanaj është arrestuar në ‘Bllok’ nga Policia. Autori dhe viktima, kanë patur njohje të mëparshme me njëri-tjetrin, ndërsa krimi dyshohet se ka ndodhur për motive të dobëta.


Sipas raportimeve, Selmanaj ka qenë i ulur në vendin e pasagjerit në të njëjtën makinë me Xhuljano Bullarin, duke e qëlluar atë për vdekje.Policia gjatë operacionit të koduar ‘Babica’, ka gjetur një armë zjarri të groposur në banesën e Selmanajt, me të cilën dyshohet se ka kryer edhe vrasjen, ndërsa gjatë arrestimit, policia i ka gjetur dhe një pistoletë tjetër Selmanajt.
LEXO EDHE:Vrasja e të riut në Vlorë, arrestohet në ‘Bllok’ autori Bledar Selmanaj

1


Etiketa: , , , ,

Pas