Aktualitet

Vrau të vëllain në Maqellarë, arrestohet pas dy ditësh në arrati Florian Tonuzi


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:32 - 30/04/21 |
mapo.al

Arrestohet nga policia 26-vjeçari Florian Tonuzi, i cili akuzohet për vrasjen e të vëllait dy ditë më parë në Maqellarë të Dibrës


Ngjarja e rëndë ndodhi mesnatën e së mërkurës në rrethana ende të paqrta, ndërsa dyshohet se Floriani vuan nga probleme të shëndetit mendor.


Pas dy ditësh në arrati, Florian Tonuzi është arrestuar mesditën e sotme nga policia në një banesë të braktisur.Benard Tonuzi, 23 vjeç, pasi u sulmua me thikë nga i vëllai, Floriani, u dërgua në spital për ndihmë mjekësore, por nuk mundi t’i mbijetojë plagëve.Burime bëjnë me dije se një vit më parë, Florian Tonuzi, ka dhunuar dhe të atin. Për këtë ngjarje, ai është mbajtur edhe në burg.
Autori i vrasjes, Florian Tonuzi

1


Etiketa: , ,

Pas