Aktualitet

Vritet me 6 plumba gazetari grek George Karaivaz, u qëllua pranë shtëpisë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:47 - 09/04/21 |
mapo.al

Gazetari grek, George Karaivaz është ekzekutuar me 6 plumba. Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Aninou në Alimos”, pranë banesë së tij.

Mediat greke shkruajnë se Karaivaz kishte përfunduar punën dhe po kthehej në shtëpi. Ndërkohë dyshohet se autorët që ishin në motor i kishin bërë pritë.


Sipas informacioneve ai është gjetur jashtë makinës së tij, ndërsa dyshohet se është qëlluar me armë me silenciator.

George Karaivaz është një nga redaktorët më të vjetër.1Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas