Aktualitet

Vritet në mënyrë të mistershme kërkuesi që kishte gjetur të dhëna kundër koronavirusit

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:23 - 06/05/20 |
mapo.al

Një kërkues i njohur i Universitetit të Pittsburgh, i cili ishte pranë zbulimit “të disa të dhënave të rëndësishme” në lidhje me koronavirusin, u gjet i vrarë në banesën e tij.


37 vjeçari Bing Liu, ishte vetëm në banesën e tij në Elm Curt në Ross Township, kur një person i identifikuar si Hao Gu hyri brenda pasi e gjeti derën hapur dhe e qëlloi me armë zjarri.


Doktori Liu mori plumba në kokë, qafë dhe gjoks dhe për shkak të këtyre plagëve ndërroi menjëherë jetë. Gruaja e tij nuk ishte në banesë në momentin e ngjarjes. Policia raporton se 100 metra nga vendngjarja gjeti trupin e pajetë të autorit Gu, i cili dyshohet të jetë vetëvrarë në makinë.


Sipas policisë Liu dhe Gu e njihnin njëri-tjetrin përpara ngjarjes, por nuk bëhet me dije natyra e marrëdhënies së tyre.


Asgjë nuk raportohet e humbur nga banesa e Liu, i cili punonte si asistent profesor në departamentin e Kërkimeve Biologjike në Universistetin e Pittsburgh.


Etiketa: , ,

Pas