Aktualitet

Vritet shqiptari në Gjermani, autori doli nga “Porsche” dhe e qëlloi nga afër


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:59 - 04/06/21 |
mapo.al

Një përplasje me armë është regjistruar në Hanover të Gjermanisë, ku një 30-vjeçar shqiptar nga Kosova ka mbetur i vrarë. Ngjarja ndodhi ditën e djeshme rreth orës 13:30 në qendër të Hanoverit.


Mediat raportojnë se gjithçka nisi pasi drejtuesit e dy makinave, një Porsche Cayenne dhe një Mercedes S500 patën një debat të ashpër. Dëshmitarët pohuan se drejtuesi i Porsche Cayenne doli nga mjeti dhe teksa iu afrua Benzit qëlloi me një plumb në drejtim të shoferit dhe u largua. Ndërkohë që viktima ndërroi jetë në vend.


I riu shqiptar nuk është një emër i panjohur për policinë. BILD raporton se viktima dyshohet edhe për një vrasje të kryer në vitin 2017.Pavarësisht se media gjermane ka publikuar foton e të riut, nuk bën të ditur identitetin e tij. Hetimet vazhdojnë dhe autori i krimit nuk është kapur akoma. Në aksion janë përfshirë edhe forcat speciale.

Lexo edhe :  Berisha quan Bashën ish-kryetar: Pasi humbi zgjedhjet u mor me karrigen e tij


<
>
850x600_k1622794746 1.bild_ polizisten-sichern-einen-tatort-an-der-herschelstrasse-am-mittag-kam-es-auf-offener-strasse-zu-einer-auseinandersetzung-zwischen-insassen-von-zwei-pkw-in-dessen-verlauf-ein-mann-getoetet-wurde- ein-mitarbeiter-im-spurenzschutzanzug-macht-fotos-von-einem-wagen-in-hannover-die-hintergruende-der-auseinandersetzung-sind-noch-unklar-

 1


Etiketa: , ,

Pas