Vuçiç: Kurtit i thash s’do ta njohim kurrë Kosovën, ai shpërtheu

Ka përfunduar takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentit serb, Aleksandar Vuçiç, në Bruksel. Takimi ka zgjatur më pak se dy orë, ndërsa Aleksander Vucic ka thënë se ka pasur “provokime” nga ana e Kosovës. Ai u shpreh se gjate takimit nuk ka pasur fyerje, por “përgjigje të rrepta”. “Ai erdhi duke mos u … Continue reading Vuçiç: Kurtit i thash s’do ta njohim kurrë Kosovën, ai shpërtheu