Aktualitet

Vuçiç në Vatikan: Do i lutem Papës të mos njohë Kosovën

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:25 - 12/09/19 |
mapo.al

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, nis vizitën e tij zyrtare në Vatikan.


Ai do të pritet nga Papa Françesku dhe sekretari i Shtetit të Vatikanit, Kardinal Peter Paroli. Në deklaratën përpara nisjes së takimit me Atin e Shenjtë, kreu i shtetit serb deklaroi se do t’i kërkojë të mos njohë pavarësinë e Kosovës.“Unë shkoj te Papa në Vatikan për ta lutur që të mos e njohin Kosovën”, u tha Vuçiç gazetarëve së fundmi në Beograd.Etiketa: , ,

Pas