Kryesore

Vuçiç nuk i bindet urdhrit të qeverisë së Kosovës, niset për në Banjë


               Publikuar në : 10:30 - 09/09/18 |
mapo.al

Pavarësisht ndalesës nga Qeveria e Kosovës dhe bllokadës së veteranëve të UÇK-së, presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiq, është nisur drejt fshatit Banjë të Drenicës, raportojnë mediat serbe, transmeton “Zeri.info”.


Kreu i Qeverisë së Kosovës, Ramush Haradinaj, e mori vendim për anulimin e vizitës së presidentit serbe, Aleksandër Vuçiq, pas protestave të qytetarëve.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

  1. Nuk besoj se ky vuqiq si kelyshë i sllobes dhe sheshelit ka bythë me shkue ne Drenicë.Aty ku huk munden me bllokue udheheqja e Kosoves e ndalon populli,e di mire se i ka duarte e perlyera me gjakë shqiptaresh..Shqiptaret nuk e gjuajten me gure si boshnjaket ( edhe pse padyshime meriton ma shumë se aq ) mirepo i kerkuan ne meyre te kulturuar KERKO FALJE .Mirepo slloba i vogel se benë ate kerkimfalje,se ende është i njejti si para 19 viteve,vetem ne Bruksel behet me lekure qengji .Popullit faqebardhe ju lumte,se ja pastrojne berllogun e politikaneve te Kosoves.

    Përgjigju ↓
Pas