Teknologji

WhatsApp-i juaj mund të hakohet vetëm nga një GIF, kujdes


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:46 - 25/08/21 |
ro ot

WhatsApp ka rregulluar një problem me sigurinë, që i lejonte hakerave të hakonin profilin tuaj thjesht duke nisur një GIF si mesazh.


Pajisjet që funksionojnë me Android 8.1 dhe 9 ishin më të rrezikuarat. Një studiues e zbuloi problemin dhe e bëri publik me anë të një postimi në rrjete sociale javën e shkuar.


WhatsApp, i cili është në pronësi të Facebook tha se nuk ka gjasa që hakerimi të jetë hapur në masë, por vetëm në raste sporadike.“Ne nuk kemi asnjë arsye të besojmë se kjo prek çdo përdorues, sepse ne jemi gjithmonë duke punuar për të siguruar karakteristikat e fundit të sigurisë për përdoruesit tanë,” i tha një zëdhënës i WhatsApp CNN Business.1
Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas