Teknologji

WhatsApp paralajmëron përdoruesit: Kujdes nga mesazhet që dërgoni


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:23 - 10/07/19 |
ro ot

WhatsApp do të ndërmarrë veprime ligjore kundër përdoruesve që abuzojnë me mesazhet. Kompania shpreson që të ndalohet abuzimi i shërbimit të ofruar nga përdoruesit falsë, të cilët dërgojnë mesazhe në shumë numra. Deri tani këta përdorues janë bllokuar dhe u është hequr aksesi nga shërbimet e WhatsApp-it, por kompania ka vendosur që të ndëshkohen të gjithë ata që abuzojnë.


Në hapsirën e pyetje-përgjigjeve nga Facebook-u, kompania që zotëron WhatsApp-in, nga data 7 dhjetor ka publikuar se mesazhet automatike dhe abuzimet me shërbimin nuk do të tolerohen.


“WhatsApp është bërë për mesazhe private dhe ne kemi vendosur disa limite, më shumë se 2 milionë profile janë bllokuar në gjithë globin”, tha një zëdhënës i kompanisë.Aplikacioni aktualisht ka 1.5 miliardë përdorues aktivë dhe gjatë këtij viti është ndaluar “forward” (transferimi i një mesazhi) në më shumë se 5 përdorues në të njëjtën kohë.

Lexo edhe :  Google gjurmon përdoruesit?!1
Etiketa: , , , ,

Pas