Aktualitet

WhatsApp po vjen me një ndryshim të madh


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:46 - 10/06/21 |
mapo.al

WhatsApp do të pësojë një ndryshim të madh shumë shpejt. Ju do të keni mundësi të përdorni aplikacionin në pajisje të shumta brenda pak kohësh.


Deri tani, përdoruesit e WhatsApp munden të hyjnë në mesazhe në një pajisje të vetme.


Përdoruesit kanë kërkuar prej kohësh që aplikacioni të përdoret në më shumë se një pajisje.Dhe tani, shefi i Facebook, Mark Zuckenberg dhe shefi i WhatsApp, Will Cathcart kanë konfirmuar se një ndryshim i madh po vjen.
I pyetur nëse do të shtohej përdorimi në më shumë pajisje, Mark Zuckerberg tha: “Edhe kjo do të vijë! Ka qenë një sfidë e madhe teknike që të gjitha mesazhet dhe përmbajtja juaj të sinkronizohen si duhet nëpër pajisje. Por ne e kemi zgjidhur këtë dhe po presim që ta nxjerrim së shpejti!”1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas