Aktualitet

Xhaçka ngushëllon familjen e Major Tanushit: Do jemi përkrah jush


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:11 - 11/05/19 |
mapo.al

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, ka vizituar sot familjen e major Klodian Tanushit, i cili u nda nga jeta mbrëmjen e djeshme në një spital në Letoni. Xhaçka ka takuar prindërit, bashkëshorten dhe të afërmit e komandantit të kontigjentit EOD në Letoni, të cilëve u ka shprehur ngushëllimet për humbjen e njeriut të tyre të dashur.


“Me Klodin humbëm një djale të rrallë e njëherësh edhe profesionistin e kudogjendur. Klodi është jo vetëm biri juaj, por edhe djali ynë. Do i mungojë famijes tonë të madhe në FA. Nuk do të jeni kurrë vetëm. Do të qëndrojmë në krahun tuaj përherë”, është shprehur Xhaçka.


Ndërkohe, lidhur me ceremoninë për majorin, Ministria e Mbrojtjes është në koordim me palën letoneze dhe në vijim pritet të përcaktohet edhe dita e mbërritjes së trupit në atdhe dhe e përcjelljes sipas të gjitha ndereve që i takon “Dëshmorit të atdheut”.1Etiketa: , , , ,

Pas