Kryesore

Xhafaj: Nuk kam folur me Ramën, do i marr votat për deputet


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:24 - 22/03/21 |
mapo.al

Ish-Ministri i Brendhshëm, dhe aktori kryesor i mazhorancës për Reformën në Drejtësi, Fatmir Xhafaj, u shpreh sonte në emisionin Real Story, se ai ishte i përgatitur për të hyrë në një garë si kjo, ku parashikohet gara brenda partisë.

Xhafaj tha se nuk ka patur komunikim me Ramën, por me drejtuesin politik të Tiranës, Erjon Veliaj.


Ai u shpreh me besim të plotë se do ta kalojë herësin që duhet për të hyrë në Kuvend, që në qarkun e Tiranës është 10 mijë vota.

Sipas tij, çdo politikan që ka kohë në këtë sferë, që ka përvojë, që ka marrë përgjegjësi, do të duhej të votohej, të merrte atë numër të caktuar votash që parashikon ligji.Xhafaj, edhe pse gjendet shumë larg zonës së sigurisë në listën e PS për Tiranën, tha se do të punojë njësoj, sikur të ishte i pari.

Lexo edhe :  "Dita e ndryshimit erdhi si mallkim"-Andi Lila krah Bashës: Sfida sapo ka nisur

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas