Aktualitet

Xheloz i sëmurë, 28-vjeçari vret të fejuarën 3 javë pasi e propozoi për martesë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:45 - 15/09/21 |
mapo.al

Një infermiere është qëlluar nga i fejuari i saj tre javë pasi i kishte propozuar për martesë gjatë pushimeve romantike.


Ana Fantaziu, 23 vjeç, u qëllua me armë në shtëpinë e familjes së saj nga i fejuari që ishte tepër xheloz për të. Roman Vlasă, 28 vjeç, vrau Anën dhe më pas ia ktheu armën vetes.


Ai kishte ardhur për t’u takuar prindërit e Anës por një debat për shkaqe xhelozie solli vdekjen e 23-vjeçares.Babai i Anës tha se ai u largua nga shtëpia për të marrë ndihmë pasi dhëndri i tij i ardhshëm i kërcënoi me armë. Por pas pak çastesh ai dëgjoi dy të shtëna me armë.
Policia gjeti trupin e infermieres të urgjencës dhe të fejuarit të saj në shtëpinë e familjes në fshatin Fundul Galbenei, rrethi Hîncești. Çifti kishin dalë me njëri -tjetrin për dy vjet para se të fejoheshin. Një mik i shokuar tha:Ata kishin një marrëdhënie të bukur. Ata kishin qenë së fundmi me pushime në Rumani me pushime, dhe ai i kërkoi asaj të ishte nusja e tij.

1


Etiketa: , , ,

Pas