Aktualitet

Xherdan Shaqiri infektohet me koronavirus, do të mungojë në përballjen me Spanjën
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:56 - 06/10/20 |
mapo.al

Xherdan Shaqiri, futbollisti i i Liverpool-it ka rezultuar pozitiv me koronavirus.Lajmin e ka bërë të ditur Federata Zvicerane e Futbollit në një postim në faqen e saj zyrtare.


Shaqiri ishte i grumbulluar me ekipin helvet në prag të ndeshjeve kualifikuese në Ligën e Kombeve.
Shaqiri dhe i gjithë stafi i ekipit përfaqësues iu nënshtruar testit kundër COVID-19 dhe vetëm futbollisti i Liverpool rezultoi pozitiv.28-vjeçari është izoluar dhe nuk do të jetë në dispozicion të kombëtares zvicerane për sfidës e së shtunës kundër Spanjës.


 

 

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas