Aktualitet

Xhirimet janë fantastike/ Vjen filmi i ri i Mortal Kombat pas 24 vitesh (VIDEO)

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:20 - 22/02/21 |
mapo.al

Mortal Kombat, video-loja e famshme rikthehet me një film të ri pas rreth 24 vitesh.Traileri “Red Band” i publikuar në YouTube disa ditë më parë ka ngjallur interes të madh për miliona fansa në mbarë botën.


Pas suksesit të madh të video-lojës në vitin 1992, Hollyëood vendosi të realizojë filmin e parë bazuar në një video-lojë, “Mortal Kombat” në 1995, më 1997 u publikua “Mortal Kombat: Annihilation”. E ndonëse realizimi u kritikua si tepër i dobët, të dy filmat u pritën mirë dhe arritën fitime marramendëse, për shkak të shikueshmërisë së lartë.
Këtë herë duket se studiot hollivudiane e kanë marrë seriozisht. Historia dhe efektet speciale të filmit që pritet ta ketë premierën më 16 prill, duken fantastike.Ndiqni trailerin: 


6


Etiketa: , ,

Pas