Aktualitet

Ylli i Napolit pranë Interit, Hysaj bën gati valixhet

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:36 - 11/11/19 |
mapo.al

Napoli po përballet me një sezon të vështirë, si në Seria A ashtu dhe në UEFA Champions League. Të besuarit e Carlo Ancelottit kanë grumbulluar vetëm 18 pikë nga 36 të mundshme në kampionat, duke qëndruar në vendin e shtatë. Kjo situatë ka përkeqësuar marrëdhënien mes klubit dhe tifozëve,çka pritet të sjellë një eksod masiv.Futbollisti i parë që mund të largohet është Dries Mertens. Belgu është shumë larg pritshmërive dhe besohet se në merkaton e janarit të bashkohet me Interin.


Sipas mediave italiane, 32-vjeçari po kërkohet me ngut nga klubet kineze. Gjithsesi, Inter është aty duke monitoruar dhe në janar mund të trokasë në derën e Napolit, ku pritet të shpenzojë 10 milionë euro për të siguruar shërbimet e tij.
Me valixhe në duar është edhe sulmuesi tjetër, Jose Callejon. Spanjolli pëlqehet nga Dalian Yifang dhe është shumë pranë bashkimit me Marek Hamsik dhe Rafa Benitez.

Lexo edhe :  Lojtarët me parametra zero - Hysaj në listën e dëshirave të PSG


Ndërkohë, Elseid Hysaj, Faouzi Ghoulam dhe Allan janë të tjerë emra që mund të konsiderohen të larguar tashmë, ndërsa për Lorenzo Insigne dhe Kalidou Koulibaly pritet oferta e duhur.


1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas