Aktualitet

Ylli Rakipi: Situata më keq se viti 1997Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 00:01 - 01/07/19 |
mapo.al

Gjendja sot në vend është më keq se në vitin 1997. Kështu u shpreh gazetari Ylli Rakipi, i ftuar në News 24. Rakipi theksoi se paratë e shqiptarëve po shkojnë në PPP dhe në koncesione rrugësh, ndërsa nënvizoi se është turp që nuk flasin ndërkombëgtarët për këto skandale.


“Gjendja sot në vendin tonë është më keq se në vitin 1996 dhe 1997. Unë nuk jam politikan, por sot paratë e buxhetit të shtetit shkojnë në PPP të rrugëve. Gjendja paraqitet më e rënda. Këtu nuk thotë një fjalë të keqe një i huaj për një aferë. Parashikoj përkeqësimin e situatës. Pushteti është kapur nga një njeri”, – tha Ylli Rakipi


 


Etiketa:

Pas