Aktualitet

Young Boys dominon Tiranën në pjesën e parë, zvicerianët shënojnë gol me kokë
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:36 - 01/10/20 |
mapo.al

Tirana nuk ia doli t’i mbyllë 45 minutat e para të takimit me porta të paprekura. Young Boys, që dominoi thuajse totalisht lojën, ia doli të shënonte gol në minutën e 42′ pas një pasigurie në zonë të bardhebluve.


Fassnacht nuk e kishte të vështirë të dërgonte topin në rrjetë pas një krosimi të mirë nga krahu i majtë. Ai gjuajti me kokë, pasi u harrua totalisht në qendër të mbrojtjesnga Vangjeli dhe Ismailgeci.


Bardheblutë po vuajnë shumë në aspektin fizik, por dhe në qendër të mbrojtjes. Ekipi zviceran është shtatlartë dhe po vë në vështirësi tanët.


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas