Aktualitet

Yuri Kim: Formati i fletëve të votimit lajm i mirë, mbështesim KQZ-në


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:31 - 05/04/21 |
mapo.al

Ambasadorja Yuri Kim ka reaguar pas komunikimit me mediat që pati Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi në lidhje me formatin e fletëve të votimit, dhe mënyrës sesi do të votohet më 25 prill


Në një postim në Twitter, diplomatja amerikane shkruan se përcaktimi i formatit të fletëve të votimit është një lajm i mirë, pasi ato tashmë mund të printohen në kohë e të jenë gati ditën e zgjedhjeve.


 

Gjithashtu, Kim shprehet se SHBA mbështet fuqishëm KQZ-në dhe përpjekjet e saj për të siguruar që rregullat dhe kushtet e zgjedhjeve të jenë të drejta, në kohë dhe transparente.  

 

LEXO EDHE: 

Ilirjan Celibashi: Kompania sllovene do të sjellë në kohë fletët e votimit

1


Etiketa: ,

Pas