Aktualitet

Yuri Kim mbështet Lleshajn: Diskutuam përgatitjen për zgjedhjet


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:15 - 01/10/20 |
mapo.al

Ambasadorja Amerikane Yuri kim, ka mbështetur ministrin e Brendshëm Sandër Lleshaj, pas akuzave për ndërhyrjen në sistemin e adresave.


Sipas Yuri Kim, u diskuta edhe zbatimi i ID biometrike siç është rënë dakord në marrëveshjen e 5 qershorit.


Sot patëm një diskutim shumë të mirë me Ministrin e Brendshëm, Sandër Lleshaj mbi bashkëpunimin e fortë mes Shqipërisë dhe SHBA-së për sigurinë dhe zbatimin e ligjit. Diskutuan gjithashtu përgatitjet për zgjedhjet, përfshirë zbatimin e ID biometrike siç është rënë dakord në marrëveshjen e 5 qershorit. Ai sqaroi pyetjet në lidhje me regjistrimin e votuesve“, shkruan Kim në Tëitter.Ambasadorja sqaron se këto sqarime janë publikuar në “në faqen e internetit të Ministrisë për të siguruar transparencën dhe ndërgjegjësimin e publikut kundër keqinformimit“.
Etiketa: ,

Pas