Aktualitet

Yuri Kim mesazh për mjekët: Heronjtë që po udhëheqin luftën kundër COVID-19

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:06 - 07/04/20 |
mapo.al

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim, jep një mesazh falënderues dhe inkurajues për të gjitha stafet mjekësore në Shqipëri, e mbarë botën, të cilët po përballen me luftën kundër koronavirusit.


Në Ditën Botërore të Shëndetësisë, ambasadorja Kim shkruan në Twitter se sot më shumë se kurrë ju jemi mirënjohës atyre që na mbajnë të shëndetshëm.


Në Ditën Botërore të Shëndetësisë ne jemi më mirënjohës se kurrë për ata që na mbajnë të shëndetëshëm. Faleminderit për çdo mjek, infermier, Teknik laboratori dhe të gjithë heronjtë e shëndetit në Shqipëri dhe në mbarë botën, që udhëheqin luftën kundër COVID-19. Ne jemi shumë mirënjohës për punën tuaj të vështirë, ekspertizën dhe guximin”, shkruan ambasadorja Kim.
Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas