Aktualitet

Yuri Kim mesazh për politikën: Demokracitë janë të përgjegjshme para qytetarëve të tyreBëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:03 - 15/09/20 |
mapo.al

Në ditën ndërkombëtare të demokracisë, ambasadorja amerikane në vendin tonë Yuri Kim, ka një mesazh për politikën shqiptare.


Ajo shprehet se çdo qytetar ka të drejtë të marrë pjesë në proceset e vetëqeverisjes.


Përmes një postimi në Twitter, Kim shkruan se demokracitë janë të përgjegjshme para qytetarëve të tyre.Postimi i ambasadores Kim në Twitter


”Çdo qytetar ka të drejtë të marrë pjesë në proceset e vetëqeverisjes demokratike. Demokracitë janë të përgjegjshme para qytetarëve të tyre. Ata respektojnë Sundimin e Ligjit, mbrojnë jetën dhe pronën, dhe respektojnë liritë, dinjitetin dhe barazinë e çdo personi.”Etiketa: , ,

Pas