Aktualitet

Yuri Kim: Mos rrini ulur, çohuni dhe veproni kundër korrupsionit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:12 - 29/09/20 |
mapo.al

Sot është afati i fundit për të aplikuar për hetues të FBI-së shqiptare, Byroja Kombëtare e Hetimit (BKH).


Me këtë rast, ambasadorja e SHBA në Tiranë, ka bërë një thirrje të fortë në rrjetet sociale duke kërkuar që kush do të luftohet korrupsioni të ngrihet dhe të aplikojë për në BKH.


“Mos u ndjeni të kënaqur duke ndenjur ulur dhe duke u ankuar – por ngrihuni dhe veproni!“, është mesazhi i Yuri Kim.“Koha për të ndërmarrë veprime kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar në Shqipëri. Kjo është një mundësi për të bërë një ndryshim duke u bërë një hetues special i BKH. Afati i fundit i aplikimit është sonte në mesnatë. https://bit.ly/342pGTS Mos u ndjeni të kënaqur duke ndenjur ulur dhe duke u ankuar – por ngrihuni dhe veproni!“, thuhet në postimin e Yuri Kim në Twitter.
 1


Etiketa: , ,

Pas