Aktualitet

Yuri Kim reagon pas sekuestrimit të pasurive të Llallës: SPAK po vepron


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:15 - 03/12/20 |
mapo.al

Ambasadorja e SHBA në Shqipëri Yuri Kim  ka reaguar pasi SPAK vendosi sekuestrimin e pasurive të ish-Kryeporkurorit Adratik Llalla.


Yuri Kim thotë se SPAK po jep rezultate. Me anë të një statusi në twitter, Kim shprehet se SHBA vazhdon të mbështesë fuqimisht zbatimin e reformës në drejtësi ashtu sikurse e kërkon populli shqiptar.


“SPAK po jep rezultate, duke përdorur Ligjin Anti-Mafia për të luftuar korrupsionin. SH.B.A. vazhdon të mbështesë fuqimisht zbatimin e Reformës në Drejtësi, siç kërkohet nga populli shqiptar dhe në përputhje me statusin e Shqipërisë si Aleate e NATO-s dhe aspirante e BE-së”, shkruan Yuri Kim.

1

Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas