Aktualitet

Yuri Kim shkon në Kuvend, takon Lindita Nikollën


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:44 - 17/09/21 |
mapo.al

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, Yuri Kim, ka takuar kryetaren e Kuvendit, Lindita Nikollën.  Diplomatja amerikane ndodhet në Kryesinë e Kuvendit


Kujtojmë se në një seancë maratonë, që nisi dje në orën 10:00 dhe mbaroi në orët e para të mëngjesit të sotëm, Kuvendi miratoi qeverinë e re “Rama 3” dhe programin e ri qeverisës, ndërsa ditën e nesërme pritet të bëhet betimi i tyre te Presidenti Meta.


Gjithashtu, ky është takimi i parë i ambasadores Kim me kryetaren e re të Kuvendit, pasi parlamenti i ri ka nisur punimet.Ndërsa kreu i shtetit Ilir Meta, tha në një prononcim për mediat nga Korça se është i detyruar të respektojë Kushtetutën.LEXO EDHE:Do e dekretojë qeverinë e re? Meta: Jam i detyruar të respektoj Kushtetutën

7


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas