Aktualitet

Yuri Kim takon krerët e BKH-së dhe SPAK, fokusi te përzgjedhja e 60 hetuesveBëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:41 - 08/09/20 |
mapo.al

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim, mëngjesin e sotëm e ka nisur me një takim me shefen e Byrosë Kombëtare të Hetimit dhe me kreun e SPAK.


Kim ka takuar Aida Hajnajn, drejtuesen e BKH pak ditë pasi ajo është emëruar në krye të detyrës. Në këtë takim është edhe kreu i SPAK, Arben Kraja.


Në fokus të këtij takimi është përzgjedhja e 60 hetuesve të FBI-së shqiptare, (BKH).Ky takim vjen pak ditë pasi prokurorët e SPAK zhvilluan trainime me hetues amerikanë.


 Etiketa: , , ,

Pas