Aktualitet

Zbardhen detaje të reja nga atentati në tentativë i 25-vjeçarit në Lezhë
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:57 - 06/01/21 |
mapo.al

Lezhë– Eduart Pica u shndërrua dje në shënjestrën e një atentati me armë zjarri. Ai ishte duke lëvizur me makinë në lagjen ku banon, “Nënë Tereza”, kur u qëllua në drejtim të tij.Fatmirësisht, 25-vjeçari nuk u lëndua. Sipas burimeve për Mapo, Pica po afrohej pranë banesës, dhe autori ka ndjekur lëvizjet e tij deri në momentin kur ka hapur zjarr. Ai mendohet se më pas është larguar me automjet në drejtim të paditur.


Për të rënë në gjurmët e ekzekutorit, aktualisht po shihen kamerat e sigurisë për të identifikuar mjetin nga ku është qëlluar. Gjithashtu janë ngritur pika kontrolli në akset rrugore, si dhe është krehur zona ku ka ndodhur ngjarja.Eduart Pica nuk është emër i panjohur për drejtësinë. Tre vite më parë ai u arrestua për shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor – aksidentin tragjik në Fushë Krujë me pasojë vdekjen e dy personave.

Lexo edhe :  Dy shpërthime të forta në Lezhë, tmerrohen banorët


LEXO EDHE:


U qëllua me armë në makinë – Shënjestra në Lezhë, emër i njohur për Policinë (FOTO)

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas