Kryesore

Zbardhet vendimi i Veliajt për prishjen e Teatrit

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:22 - 14/05/20 |
mapo.al

Këshilli Bashkiak i Tiranës ka vendosur shembjen e Teatrit Kombëtar. Ky vendim ka ardhur pasi Teatri Kombëtar kaloi në pronësi të Bashkisë së Tiranës.


Vendimi i Këshillit të Bashkisë mban datën e sotme, 14.05.2020, ku thuhet se thuhet se me propozimin e Kryetarit të Bashkisë, Këshilli Bashkiak vendosi miratimin e shembjes së godinave të Teatrit Kombëtar.


Dokumenti mban në fund firmën e kryetarit të Këshillit Bashkiak Toni Gogu. Ndërkohë, teksa këshilli i Bashkisë merr vendimin për shembjen e teatrit, artisët vijojnë të protestojnë kundër këtyre vendimeve, ndërsa kjo protestë mbështetet dhe nga lideri i opozitës Lulzim Basha. 


Etiketa: ,

Pas