Aktualitet

Zbërthehet kuptimi i tatuazheve në trupin e 23-vjeçares (FOTO)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:41 - 27/05/21 |
mapo.al

Zbërthehen disa nga tatuazhet e çuditshme në trupin e 23-vjeçares Evgjeni Baxho, e cila humbi jetën pak ditë më parë në mënyrë misterioze.


Fillimisht është thënë se e reja ka humbur jetën nga një infeksion në dhëmballë, por policia dhe prokuroria kanë nisur një hetim të thelluar për të zbardhur të vërtetën.


Në fotot më poshtë janë disa nga shenjat dhe tatuazhet e çuditshme, që janë gjetur në trupin e 23-vjeçares.<
>
12757AB2-94C8-4BED-BC6B-A9B15713C4F1 1C71A450-25DB-4D56-BE95-999D069EB1F5 91C5611F-93FB-4C9F-A85B-5825C5019A18 96466826-FA00-4A44-893D-92E4EDC761EE 26B6B567-649C-4806-BFE2-2BB2B3761674

Nga zbërthimi ka rezultuar se tatuazhi në barkun e viktimës është një bashkim i simboleve rune (naziste).Përkatësisht, kuptimi i tyre është:Tiëaz – shigjeta që nënkupton nder, drejtësi dhe autoritet

Odal – romb që nënkupton shtëpi, pasuri e trashëguar

Lexo edhe :  Vrasja e Sabrinës nga ish-bashkëshorti, protestë në Tiranë dhe Fier

Algiz – pamje sfurku do nënkupton mbrojtje dhe shëndet

Ndërkohë, policia ka ushtruar sërish kontroll në banesën e vajzës, duke analizuar gjithë sendet e saj personale për të zbuluar të dhëna që mund t’i japin shpjegim simboleve.

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas