Aktualitet

‘Zbrazet’ qeveria Hoti në orët e fundit, 6 ministra të dorëhequr


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:56 - 22/03/21 |
mapo.al

Qeveria Hoti duket se është braktisur në orët e fundit nga 6 anëtarë të kabinetit.


Besnik Tahiri, Besian Mustafa, Driton Selmanaj, Agim Veliu, Anton Quni dhe Vlora Dumoshi janë 6 ministrat e dorëhequr.


Në fakt arsyeja pse ata janë dorëhequr është thuajse e detyruar, pasi në Kosovë po mbahet seanca konstituive e Kuvendit dhe të sipërpërmendurit janë deputetë të zgjedhur më 14 shkurt.Ata janë dorëhequr nga detyra e ministrit në detyrë për të vijuar si deputetë.
1
Etiketa: , , ,

Pas