Kryesore

Zbulohen emrat e 25 kandidatëve për anëtarë të KQZ së re
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:24 - 16/09/20 |
mapo.al

Për ngritjen e Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve, deri më tani kanë dorëzuar aplikimin e 25 kandidatë. Dokumentacioni është dorëzuar në Kuvend.


Në listën e kandidatëve bie në sy se mes aplikantëve për postin e anëtarit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, emri i ish-kryetarja e saj, Lefterie Lleshi, ish anëtari i Hysen Osmanaj, po ashtu dhe ish kryetari i Njësisë Bashkiake nr.11, Haki Mustafa.


Ndërkohë që një emër që ka aplikuar për të qenë pjese e strukturave të reja të KQZ-së është emri i ish-kryeprokurorit, Theodhori Sollaku.


Komisioner
1-Iris Ruci
2-Halil Hyseni
3-Hysen Osmanaj
4-Lefterije Lleshi
5-Arben Xhiku
6-Haki Mustafa


Zv/Komisioner
1-Hysen Osmanaj
2-Arben Xhiku
3-Haki Mustafa

Komision rregullator
1-Iris Ruci
2-Agim Paskali
3-Hysen Osmanaj
4-Lefterije Lleshi
5-Odeta Berberi
6-Arens Cela
7-Anjeza Dajzmaili
8-Spiro Maliqi
9-Naim Mecalla
10-Durim Grabova
11-Arben Xhiku
12-Haki Mustafa
13-Lindita Tako

KAS
1-Agim Paskali
2-Hysen Osmanaj
3-Ledio Braho
4-Lefterije Lleshi
5-Arens Cela
6-Spiro Maliqi
7-Redinela Beqiraj
8-Durim Grabova
9-Farie Osmani
10-Theodhori Sallaku
11-Eldrina Karafili
12-Arben Isaraj
13-Lindita Tako


Etiketa: , , ,

Pas