Kryesore

Zbulohet burimi i mjegullës në Velipojë/ 3 vatra zjarri


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:51 - 24/07/20 |
mapo.al

Zbulohet shkaku i mjegullës së dendur dhe të papritur që mbuloi plazhin e Velipojës dhe habiti pushuesit.

Mësohet se në Derdhjen e Bunës, ka tre vatra zjarri dhe forcat e bashkisë dhe të policisë po punojnë për shuarjen e tyre.


Grykderdhja e Bunës në Velipojë që është dhe kufiri me Malin e Zi është nga pjesët më të bukura të Adriatikut dhe bimësia është shumë e zhvilluar. Eshtë nje pyll unik me pisha që zbret deri në det.

LEXONI EDHE:Video/ Një mjegull e çuditshme pushton Velipojën, shtangen pushuesit


 

1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas