KMR

Zbulohet pozicioni ideal i seksit! Femrat ‘vdesin’ ta provojnë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:50 - 25/08/18 |
mapo.al

Këto pozita të seksit janë më të mirat për netët e pasionuara dhe romantike. Çiftet kanë hapur për preferencat e tyre intime në një sondazh të ri. Gratë kanë folur për poziten e tyre të preferuar ku ato ndihen mirë me partnerin e tyre gjatë aktit seksual. Disa rrëfenin se ata preferonin lëvizje që ishin më të orientuara drejt gojës. Pra, a jeni dakord me gjetjet? Rreth 60% e grave thanë se misionari i ndihmoi ata të ndihen më të lidhur me partnerët e tyre. Ai ofron shumë mundësi për kontakt me sy dhe prekje, e cila ndoshta është arsyeja pse kaq shumë kënaq. Cowgirl ishte e dyta më e popullarizuar, me 28% të grave duke thënë se u jep atyre orgazmën më të mirë. Kjo ka gjasa të jetë për shkak se “vajza në krye” lejon zonjat për të vendosur ritmin dhe kënde të ndryshme. Spooning u emërua si lëvizja e tretë më romantike.


1

Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas