Kryesore

VIDEO / Zbulohet projekti për Teatrin Kombëtar, ja çfarë propozojnë artistët

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:31 - 09/04/18 |
mapo.al

Artisë të shumtë, por dhe qytetarë të ndryshëm janë mbledhur sot në takimin e pestë të tyre për të prezantuar  dhe projektin për Teatrin Kombëtar.


Ata kanë prezantuar formën por dhe detaje në lidhje me atë që për ta duhet të jetë Teatri Kombëtar.


Sipas prezantimit të tyre, teatri që është deri tani do të vazhdoj të ekzistoj por do të rikostruktohet, por do të ketë dhe ambiente shtesë.<
>
teatri-projekti-artist Teatri-projekti-i-artisteve teatri-projeki-i-artisteve


Etiketa: , , ,

Pas