Aktualitet

Zbulohet shuma dhe detaje të reja nga grabitja me armë e “Kredo.al”

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:34 - 23/01/21 |
mapo.al

Zbardhen detaje të reja nga grabitja e sotme e pikës së dhënieve të kredive “Kredo.al” në zonën e Brrylit, Tiranë.Një person ka kërcënuar me armë zjarri punonjëset e “Kredo.al”, duke i marrë shumën e 1 milionë lekëve të vjetra. Gjithashtu mësohet se ai ka patur një bashkëpunëtor. Sipas raportimeve të para mediatike, autorët janë larguar nga vendngjarja duke vrapuar.


Vijon puna për zbardhjen e vjedhjes, si dhe për identifikimin dhe kapjen e tyre. Në të gjitha hyrje-daljet e Tiranës, janë ngritur pika kontrolli, si dhe janë shtuar shërbimet ku po bëhet krehja e zonës.
LEXO EDHE:Grabitja e mirëmenduar në Tiranë – Merret e gjithë xhiroja, flasin dëshmitarët


1


Etiketa: , , ,

Pas