Horoskopi

Zbuloni se cili është muaji kur lindin gjenitë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:26 - 29/11/21 |
mapo.al

Nëse pritjes suaj të ëmbël i vjen fundi për pak ditë, kjo do të thotë se do të sillni në jetë një fëmijë në muajin e parë të vitit. Bebet e lindura në janar i përkasin shenjës së Bricjapit apo Ujorit! Ndonëse me karaktere të ndryshme, një me këmbë në tokë, e një në ajër.


Nëse një fëmijë vjen në jetë deri më 20 janar ai i përket shenjës së Bricjapit dhe do të rritet për të qenë një person i suksesshëm! Është i disiplinuar, punëtor dhe shumë i organizuar, krej e kundërta e Ujorit, një shenjë e drejtuar nga emocionet dhe instiktet.


Lulja e tyre është karafili dhe një lule e bardhë e cila vjen nga familja e zambakëve.Janë njerëz kreativë dhe imagjinata e tyre i kalon kufijtë e normales.

Lexo edhe :  Doni që fëmijët tuaj të jenë të suksesshëm? Dhuratat që duhet t’u jepniGuri i tyre është garnet, një gur i çmuar i kuq, i cili simbolizon lumturinë shëndetin dhe mirëqenien.Ky gur promovon shëndetin e zemrës dhe nxit qarkullimin e gjakut. Pra nëse ndiheni të rënë moralisht, të lodhur e të pamotivuar, ky është guri që do të rrisë vetëbesimin dhe dëshirën për të qenë aktiv seksualisht

Sipas një studimi të Universitetit të Kolumbisë njerëzit e lindur në muajin janar kanë rrezik më të lartë për të zhvilluar sëmundje si diabeti tip 1 apo 2.

Numri i tyre me fat është 4 dhe 22.

Njerëzit e lindur në muajin janar janë natyrë shumë sportive, por janë të prirë ndaj alergjive ushqimore. Mjekët besojnë se kjo vjen nga niveli i ulët i vitaminës D marrë nga nënat gjatë shtatzënisë.

4


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas