Aktualitet

Zëdhënësi i Metës: Arta Vorpsi mund të betohet dhe tek parukierja


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:24 - 14/11/19 |
ro ot

Tedi Blushi, Zëdhënësi i Presidentit Meta ka reaguar pas betimit të anëtares së Kushtetueses, Arta Vorpsi tek noteri. Ai bën ironi kur thotë se “Presidenti i Republikës, Ilir Meta nuk ndalon askënd të betohet as tek noterja, as tek parukierja. Presidenti Meta është betuar me dorën mbi Kushtetutë dhe për të Shqipëria dhe shqiptarët janë të parët”. 

Kësisoj për 1 vend të Gjykatën Kushtetuese tashmë kemi dy emërime. Eshtë Arta Vorpsi, të cilën Meta refuzoi ta dekretojë por emri i saj u botua në Fletoren Zyrtare dhe sot u betua tek noterja. Po kështu kemi edhe Marsida Xhaferllarin që është dekretuar nga Meta, por nuk njihet nga mazhoranca dhe emri i saj nuk është botuar në Fletore Zyrtare.


Lexo edhe:
E bllokoi Meta, anëtarja e Kushtetueses, Vorpsi betohet tek noteriReagon Meta: Anëtare e Kushtetueses është Marsida Xhaferllari

1


Etiketa: , , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas