Aktualitet

Zëdhënësja e fushatës së PS: Shqipëria ka fituar me një festë demokratike


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:35 - 26/04/21 |
mapo.al

Zëdhënësja e fushatës së Partisë Socialiste Bora Muzhaqi në emër të kreut të qeverisë Edi Rama u ka bërë thirrje Partisë Demokratike të mos e vonojë procesin e numërimit të votave duke kërkuar vazhdimisht pushim.


Në një dalje për mediat nga selia rozë, Muzhaqi u shpreh se qytetarët meritojnë ta mësojnë një orë e më parë rezultatin zyrtar me një angazhim të përbashkët mes dy partive.


“Ndërkohë që shqiptarët presin rezultatin e numërimit i bëjmë apel PD të mos e vonojë procesin duke kërkuar vazhdimisht pushim. Nuk ka kohë për pushim. Qytetarët meritojnë ta mësojnë një orë e më parë rezultatin zyrtar.Të punojmë për të numëruar vullnetin e tyre pa humbur asnjë minutë., Shqipëria ka fituar me një festë demokratike që nuk duhet të prishet.Lexo edhe :  Muzhaqi s'ndalet me gafat, prurja e re e Ramës hutohet në orët e vona të natës

Dua të falënderoj vëzhguesit dhe numëruesit e palodhur. Durim dhe angazhim. Çdo votë të numërohet në respekt të plotë të sovranit. Fitorja e PS është e qartë por fitorja e Shqipërisë duhet të mbylljet me një angazhim të përbashkët me PD për ta mbyllur numërimin”, tha Muzhaqi.1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas