Aktualitet

“Zemra e Europës” projekti gjigant i Dubait do të kushtojë 5 mld dollarë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:58 - 28/04/21 |
mapo.al

Në brigjet e Dubait po ndërtohet megaresorti prej pesë miliardë dollarësh. Bëhet fjalë për rikrijimin e kontinentit të Evropës. Projekti quhet Zemra e Evropës ( Heart of Europe)  dhe përbëhet nga gjashtë ishuj artificialë në formën e atlasit, që formojnë Zemrën e Evropës. Pikë referimi për projektin gjigant janë Suedia, Gjermania, Zvicra dhe Venecia.


Qëllimi  është që, pushuesit  kur të vizitojnë Zemrën e Evropës të ndjehen si kur ndoshen në europë dhe jo në Dubai.


Hotelet do të kenë emrat e vendeve evropiane, si Greqi, Spanjë, Mynih dhe Londër. Gjithashtu do të ketë një hotel që do të jetë posaçërisht për dasma dhe do të quhet ” Shën Perandoresha Elizabeth”.Sigurisht, nuk do të mungojë ishulli i Muajit të Mjaltit në formë zemre, ku të sapomartuarit do të kalojnë pushimet e para.<
>
-640-0-6083e10ebb520 -640-0-6083e108a5f10 -640-0-6083e11440702
1
Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas