Aktualitet

Zërat kundër Bashës, Vasili: Kushdo që kërkon dorëheqje është i shitur te Rama


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:57 - 01/05/21 |
mapo.al

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili thotë se zgjedhjet nuk janë mbyllur ende pasi sipas tij opozita do të mbrojnë vullnetin e sovranit deri në rinumërimin e votës së fundit.


Vasili deklaron se çdo kërkesë për dorëheqje apo analizë e nxituar ndihmon kundërshtarin të fshehë krimet zgjedhore. Sipas Vasilit kushdo që njeh lojën e kundërshtarit është i shitur te ai.


“Zgjedhjet vazhdojne dhe opozita ka detyre te mbroje vullnetin e sovranit deri ne rinumerimin e votes se fundit. Cdo kerkese per doreheqje apo analize e nxituar ndihmon Satrapin e zgjedhjeve te fshehe krimet zgjedhore dhe legjitimoje manipulimet e bera.Ndaj detyra e tere opozitareve te perqendrohemi te rinumerimi dhe transpareca e cdo vote. Ndryshe kushdo qe ben lojen e Satrapit te zgjedhjeve te lira dhe eshte i shitur te ai”, shkruan Vasili.

Lexo edhe :  "Jam pjesë e grupit të PD" - Berisha dorëzon formularin në Kuvend


1
Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas