Aktualitet

“Zero ndotje për ambjentin” – Treni që do të udhëtojë me 1000 km/h


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:10 - 21/03/21 |
mapo.al

Kompania spanjolle Zeleros ka prezantuar ditët e fundit trenin që mund të udhëtojë me një shpejtësi prej 1000 km/h.

David Pistoni, themelues dhe drejtor i kompanisë, thotë se ky tren do të ketë zero ndotje për ambientin, pasi bëhet fjalë për një mjet transporti totalisht elektrik.


 

“Avancimet e mëdha teknologjike të viteve të fundit kanë lejuar që të bëhet realitet një projekt për të cilin ka 200 vite që flitet”, deklaroi Pistoni.
1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas