Aktualitet

Zëvendësimi i deputetëve të opozitës, KQZ i përgjigjet Metës


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:12 - 25/06/19 |
mapo.al

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i është përgjigjur Presidentit të Republikës, Ilir Meta, pas kërkesës së tij për informacione rreth plotësimit të vakancave në Kuvend, pas djegies së mandateve nga deputetët e opozitës.


KQZ i ka dërguar Presidentit Meta, edhe kopje të njoftimeve origjinale të heqjes dorë nga mandati, si dhe procedurën e marrjes së mandatit nga deputetët e rinj.

Aktualisht, Kuvendi ka 122 deputetë, nga 140 që duhet të kishte.

1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas