Aktualitet

Zgjedhja e dy anëtarëve të KLP-së, mblidhen prokurorët, në garë pesë kandidatë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:48 - 28/01/21 |
mapo.al

Në Tiranë po zhvillohet ditën e sotme mbledhja e përgjithshme e prokurorëve të Shqipërisë.


Takimi është thirrur në ambientet e polit të drejtësisë për votimin e kandidaturave për anëtarë të KLP në dy vendet e mbetura vakante nga shkarkimi i prokurorëve Arben Dollapaj dhe Besnik Cani.


Për vendet vakante kandidojnë pesë prokurorë mes të cilëve Albert Kuliçi, prokuror në Vlorë, i njohur për hetimin e disa prej çështjeve më të rëndësishme të viteve të fundit në këtë qytet.Kandidatë të tjerë në garë janë edhe Eloida Goxhi, Elona Alvora, Moisi Duda dhe Zeqir Hoda.
Kandidatët kanë paraqitur platformat e tyre me të cilën kërkojnë të votohen nga kolegët për të qenë anëtarë të KLP.1


Etiketa: , , , ,

Pas