Aktualitet

Zgjedhjet/ Basha takim në “selinë blu” me shefen e OSBE-ODIHR


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:22 - 03/05/21 |
mapo.al

Teksa kanë kaluar një javë nga zgjedhjet e 25 prillit, kreu i PD Lulzim Basha ka takuar shefen e misionit të OSBE-ODIHR, Ursula Gacek.


Burime për mediat bëjnë me dije se takimi po zhvillohet dhe të pranishëm janë edhe përfaqësues të tjerë të PD si Ivi Kaso apo Oerd Bylykbashi.


 Ky takim vjen në një kohë kur Rama ka shpallur fitoren e PS me 74 mandate kurse opozita akuzon se në zgjedhje pati probleme.
1
Etiketa: , , ,

Pas