Aktualitet

Zgjedhjet- Mapo nesër: Mes ankimimeve të opozitës dhe ftesës së Ramës


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:53 - 21/05/21 |
mapo.al

Gazeta Mapo, në numrin e nesërm ka në fokus një analizë të procesit të ankimimeve të Opozitës në Komisionin e Ankesave dhe Sanksioneve pranë KQZ.


Lulzim Bashës i duhet të vërtetojë manipulimin e kryer më 25 prill, në rast se do i duhet të mbijetojë në tensionin politik që ka shkaktuar humbja e zgjedhjeve mes demokratëve.


Kjo nuk është e lehtë, pasi rezultati nuk gjendet më shumë në kuti se sa te sjellja e mazhorancës para 25 prillit.

Nga ana tjetër, në një situatë jo fort të favorshme ndodhet dhe kreu i mazhorancës, i cili me anë të ftesës që i dërgon opozitës kërkon të fashisë zhurmën për zgjedhjet që nuk ishin as të lira dhe as të ndershme, siç ka kërkuar faktori ndërkombëtar.Çfarë po ndodh në KQZ dhe cilat janë kolonat ku është përqendruar lufta e opozitës.

Lexo edhe :  KAS vendos sot nëse do përsëriten zgjedhjet në Gjirokastër, Berat dhe Vlorë


24


Etiketa: , , ,

Pas