Aktualitet

Zgjedhjet në Partinë Demokratike, ja sa anëtarë dolën në votime


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:43 - 13/06/21 |
mapo.al

Sot u zhvilluan zgjedhjet për kryetarin e ri të Partisë Demokratike. Votimi u hap në orën 08:00 të mëngjesit dhe përfundoi në 19:00.


Sipas rezultatit paraprak të zgjedhjeve në PD, kryetari aktual Lulzim Basha rezulton fitues me 81% të votave.


Raportohet se pjesëmarrja e anëtarësisë ka qenë në nivelin 54.7% ose 41 mijë e 95 vota.Basha ka grumbulluar 32 mijë e 882 vota, ndjekur nga Agron Shehaj me 6 mijë e 38 vota, Edith Harxhi me 991 vota dhe Fatbardh Kadilli me 763 vota.
LEXO EDHE:Zgjedhjet në PD, Gjana: Pengesat në votime të paqëllimshme, nesër rezultati

1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas