Aktualitet

Zgjedhjet në PD- Mapo nesër: Kryesia miraton katër emra, pesë skualifikohen


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:36 - 23/05/21 |
mapo.al

Gazeta Mapo, në numrin e nesërm ka në fokus vendimin Kryesisë së Partisë Demokratike lidhur me kandidatët për kryetar të kësaj force politike.


Vetë kryetari i PD-së Lulzim Basha ka preferuar të mos marrë pjesë në mbledhjen e sotme të kryesisë për të shmangur konfliktin e interesit, pasi është pjesë e garës.


Në fund janë miratuar vetëm 4 emra: Lulzim Basha, Agron Shehaj, Fatbardh Kadilli dhe Edit Harxhi, ndërsa janë larguar 5 të tjerë pasi nuk plotësonin kushtet.Kush janë kandidatët më të spikatur, dhe cilat janë favoret dhe disfavoret e secilit prej tyre.

1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas