Aktualitet

Zgjedhjet në PD – Rezultatet e para, Basha kryeson bindshëm, ndiqet nga Shehaj


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:59 - 13/06/21 |
mapo.al

Sot u zhvilluan zgjedhjet për kryetarin e ri të Partisë Demokratike. Votimi u hap në orën 08:00 të mëngjesit dhe përfundoi rreth një orë më parë, në 19:00.


Sakaq, janë siguruar edhe rezultatet paraprake të zgjedhjeve për kryetar në PD. Nga shifrat e para del se kryetari aktual Lulzim Basha kryeson bindshëm në të gjitha qendrat e votimit.


Në disa qytete ka përfunduar procesi i numërimit shumë shpejt, kurse kryesisht në qytetet e mëdha vijon.Në garën për kryetar në PD garojnë Lulzim Basha, Agron Shehaj, Fatbardh Kadilli dhe Edith Harxhi.

1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas