Aktualitet

Zgjedhjet në universitet publike, më 30 korrik


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:08 - 30/06/20 |
mapo.al

Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, me anë të një urdhri vendos zhvillimin e procesit zgjedhor për autoritetet dhe organet drejtuese në institucionet drejtuese të arsimit të lartë më 30 korrik.

Ishte ministrja e Arsimit, Besa Shahini e cila njoftoi zyrtarisht datën e zgjedhjeve në Universitetet publike dhe fillimin e këtij procesi ditën e sotme.


Zgjedhjet ishin parashikuar të zhvilloheshin në muajin maj, por për shkak të pandemisë u shtynë deri në 30 korrik.

 


1


Etiketa: , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas